Darmowa dostawa od 99,00 zł

Perfekcyjne dopasowanie - video

Wiemy, że często macie wątpliwości jaki rozmiar wybrać i czy wybrana rzecz będzie pasowała. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótki poradnik, jak uniknąć problemów z wyborem rozmiaru i cieszyć się z zakupów. Mamy nadzieję że film okaże się pomocny.

Dobrym i sprawdzonym sposobem na zakup przez internet jest porównanie wymiarów produktów ze sklepu ze swoją ulubioną rzeczą z szafy. I tak np. chcąc kupić dowolną bluzeczkę lub inny produkt z naszego sklepu, wystarczy przemierzyć tę, którą już mamy w domu i wiemy, że leży na nas idealnie i porównać wymiary z tymi podanymi przy produkcie na naszym sklepie.

Nasze produkty mierzymy rozłożone luźno na płaskiej powierzchni (tak samo prosimy zmierzyć swoją ulubioną rzecz z szafy). Najważniejszy jest obwód biustu (mierzymy od pachy do pachy), obwód talii, bioder (około 20 cm poniżej talii) oraz długość całkowita. Swoje wymiary wystarczy pozostawić przy komputerze i od tej pory zakupy przez internet będą samą przyjemnością. Ważne, aby produkt zapinany na guziczki (np. koszula) nie rozchodził się w tym miejscu, w tym wypadku lepiej wybrać odrobinę większy rozmiar. Metodę tę stosuje tysiące internautek robiących zakupy w sieci, ponieważ jest ona niezwykle skuteczna i pomaga uniknąć rozczarowań.

Ustalenie swojego rozmiaru

Ponieważ nie istnieją jednakowe standardy miar obowiązujące dla całej branży odzieżowej, lecz są one zróżnicowane w zależności od projektantów, prosimy korzystać z poniższych informacji będących przewodnikiem po rozmiarach, sposobach mierzenia obowiązujących w naszej witrynie.Jeśli nie znasz swojego rozmiaru, łatwo go sprawdzisz z pomocą centymetra/miary krawieckiej.

biust: przeprowadź centymetr dookoła ciała, pod ramionami, w najszerszej części klatki piersiowej.
talia: zmierz obwód prowadząc centymetr dookoła najwęższej części talii. Pamiętaj, aby centymetr był stosunkowo luźny i nie opinał mierzonej partii ciała.
biodra: zmierz obwód bioder prowadząc centymetr dookoła najszerszej cześci ciała – między talią a udami.
długość nogawki: znajdź najbardziej wygodną parę spodni i zmierz nogawkę, po wewnętrznej stronie od krocza do końca nogawki. Sugerujemy dodać 2 cm do otrzymanego wyniku ze względu na możliwość skurczenia się tkaniny w praniu.

Co mierzyć?

Dla swetrów, bluzek, koszul oraz sukienek:
Przeprowadź centymetr dookoła ciała, pod ramionami, w najszerszej części klatki piersiowej.
Dla spodni i jeansów:
potrzebne są 3 pomiary/należy wziąć pod uwagę 3 pomiary/: talia, biodra i wewnętrzną długość nogawki.
Dla spódnic:
Zmierz obwód prowadząc centymetr dookoła najwęższej części talii. Pamiętaj aby centymetr był luźno, nie opinał mierzonej partii ciała.
Dla pasków:
Zmierz obwód tali prowadząc centymetr po pasku spodni, otrzymany rozmiar należy zwiększyć o jeden w górę. /poprowadź centymetr wokół talii, po pasie spodni, najlepiej prowadząc przez szlufki, otrzymany pomiar należy zwiększyć do następnego, większego o jeden rozmiaru.
Dla kapeluszy i czapek:
Dokonaj pomiaru prowadząc centymetr dookoła głowy tak by uwzględnić pozycje, w której kapelusz w sposób naturalny układa się na głowie. Zmierz również głębokość.
Dla bielizny
Zmierz obwód w biuście i pod biustem. Szerzej dobieraniu biustonoszy TUTAJ

Tabela rozmiarów

Zakupy odzieży przez internet nie muszą być wielką niewiadomą!
Przy każdym produkcie zmieściliśmy tabelę rozmiarów.

Aby dokładnie ustalić rozmiar niezbędny do zamówienia odzieży należy zmierzyć się i porównać wymiary swojego ciała z wymiarami podanymi w tabeli.
Pomiary wykonujemy taśmą centymetrową stojąc w pozycji wyprostowanej i swobodnie oddychając.

  • Wzrost – mierzymy w linii prostej od wierzchołka głowy do stóp stojąc bez obuwia, ze złączonymi stopami.
  • Obwód klatki piersiowej – mierzymy poziomo w największym jej obwodzie.
  • Obwód pasa – mierzymy poziomo w miejscu największego przewężenia tułowia.
  • Obwód bioder – mierzymy poziomo wokół pośladków w największym ich obwodzie.
  • Długość boczna – mierzymy wzdłuż bioder, od talii, do stóp.
  • Obwód pod biustem – mierzymy poziomo poniżej piersi.

Mierzenie stopy

Proponujemy wziąć do ręki kawałek papieru i ołówek następnie po prostu odrysować swoją stopę, zmierzyć największą odległość od dużego palca do środka końca pięty i do wyniku dodać ok 0,5-1cm. Można również narysować na kartce linię prostą, położyć na niej stopę i zaznaczyć odległość od dużego palca do środka końca pięty, do wyniku dodać ok 0,5-1cm.
Innym sposobem jest zmierzenie długości wkładki w jednym z naszych ulubionych butów o podobnym fasonie.
Możemy także zmierzyć długość stopy za pomocą linijki, pamiętając, że wkładka buta powinna być większa o około 0,5-1 cm od stopy w skarpetce.
Na podstawie otrzymanego wyniku szukamy w naszej tabeli rozmiarów obuwia najbliższą temu wymiarowi długość wkładki.
Jeżeli spodobały nam się buty zapinane wokół kostki, sama długość wkładki może nie wystarczyć. Zmierzmy więc dodatkowo obwód naszej kostki i porównajmy go z obwodem paska w podanych przez nas wymiarach.
Pamiętajmy drogie panie, że niezwykle ważny jest moment, w którym mierzymy nasze stopy! Wielkość stóp zmienia się w miarę narastającego zmęczenia i upływu czasu, dlatego długość stopy należy mierzyć przy jej średnim zmęczeniu. Rozmiar obuwia należy dobrać zawsze z odpowiednim naddatkiem – około 5% długości stopy.
Jeżeli skorzystacie z tych kilku prostych porad możecie śmiało kupować kolejne pary i nie martwić się, że coś będzie Was uwierało! Powodzenia! Zapraszamy na zakupy!

Życzymy udanych pomiarów i jeszcze bardziej udanych zakupów.

pixel